اطلاعیه پذیرش نوبت شانزدهم دانشگاه دولتي فراگیر پيام نور در مقطع كارشناسي ارشد

بنر-مشاوره-اصلی

اعلام دفترچه شانزدهم فراگیر پیام نور

به اطلاع داوطلباني كه خواهان ادامه تحصيل در رشته مورد علاقه خود در مقطع كارشناسي ارشد از طريق طرح فراگير پيام نور مي‌باشند، مي‌رساند:

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور خبر داد:

آغاز ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر(نوبت شانزدهم) از 9 آذرماه و اعلام دفترچه شانزدهم

دکتر جمالزاده با اشاره به تاریخ و نحوه ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر گفت: ثبت نام نوبت شانزدهم آزمون کارشناسی ارشد فراگیر از روز دوشنبه 9 آذرماه آغاز می شود.
وی افزود: کلیه متقاضیان تا روز یکشنبه 15 آذرماه فرصت دارند، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

مدير گروه طرح فراگير دانش پژوهان در پاسخ به اين سوال كه تفاوت و مزيت طرح فراگير با كنكور چيست؟ اظهار داشت: دانشپذير در طرح فراگير پيام نور از استرس رقابت سنگين به دور بوده و كتب مرجع امتحاني بين 4 تا 6 كتاب مي‌باشد كه در صورت پذيرش به عنوان واحد‌هاي ترم اول دانشگاه مورد قبول واقع مي‌گردد و دانشجو به ترم دوم تحصيلي وارد خواهد شد.
اين در حالي است كه در كنكور سراسري كارشناسي ارشد دانشجويان بايستي منابع متعدد دوره 4 ساله ليسانس را مطالعه نمايند و پس از قبولي به ترم اول وارد مي‌شوند.


 

وي در ادامه؛ مزاياي ديگر ادامه تحصيل از طريق طرح فراگير پيام نور را اينچنين اعلام كرد:
دانشپذير مي‌تواند بدون توجه به نوع مدرك قبلي در رشته مورد علاقه خود در مقطع كارشناسي ارشد ادامه تحصيل دهد. در صورتي كه دانشپذير در شهري غير از شهر محل سكونت خود پذيرفته شود مي‌تواند براي امتحانات پايان ترمش در شهر محل سكونت خود شركت نمايد. همچنين حضور در كلاس هاي طرح فراگير پيام نور الزامي نيست و دانشجو مي‌تواند از طريق خود خواهان و يا استفاده از خدمات آموزش الكترونيك دانشگاه به صورت شبانه روزي و در فرصت‌هاي آزاد استفاده نمايد.
وي در جواب اين سوال كه چه كساني مي‌توانند از طرف فراگير استفاده كنند گفت: كليه دارندگان مدرك كارشناسي رسمي و بالاتر مي‌توانند بدون توجه به نوع رشته كارشناسي خود و دانشجويان ترم آخر به شرط فارغ التحصيلي تا تاريخ 1395/06/31 مي‌توانند در دوره دانشپذيري يكي از دوره هاي كارشناسي ارشد اعلام شده ثبت نام نمايند.


مدير گروه طرح فراگير پيام نور دانش پژوهان افزود: با توجه به اينكه معمولاً بين زمان ثبت نام دوره دانشپذيري و برگزاري آزمون كارشناسي ارشد پيام نور زمان بسيار كوتاهي وجود دارد اساتيد اعضاي هيئت علمي همكار با اين مركز، بسته جامع آموزش كارشناسي ارشد فراگير پيام نور را با ويژگي‌هاي لازم جهت موفقيت دانشپذيران تهيه و عرضه نموده است. ايشان تشريح ويژگي هاي بسته هاي جامع آموزش بيان دانست: معمولاً داوطلبان براي شركت در كلاس هاي حضوري دوره دانشپذيري فرصت كافي ندارند و يا بخش زيادي از وقت خود را بايستي صرف اياب و ذهاب نمايند اين بسته ها به گونه اي طراحي شده است كه مدرسان مجرب پيام نور به طور كامل منبع آزمون معرفي شده توسط سازمان سنجش را تدريس كرده به گونه اي كه دانشپذير را از كلاس حضوري بي نياز مي‌نمايند.


استاد كلاس بر اساس تجزبه و تحليل سوالات آزمون هاي سالهاي گذشته به بخش هاي مهم و پر سوال كتاب اشاره مي‌نمايد و دانشپذيران را به مطالعه هدفمند راهنمايي مي‌كند. به منظور مديريت زمان و استفاده بهينه از وقت براي دانشپذيران برنامه ريزي آموزشي 60، 45، 15 روزه آماده شده است كه دانشپذير با رعايت آن مي‌تواند با رعايت اصل تكرار حداقل سه مرحله منابع آزمون را به طور دقيق مطالعه نمايد.
همچنين كتاب مشاوره تحصيلي و برنامه ريزي آموزشي و فلش كارتهاي نكته برداري در بسته جامع جهت استفاده در اختيار دانشپذيران قرار گرفته است.
منابع كمك آموزشي تهيه شده به روزترين و كيفي ترين منابع موجود در بازار مي‌باشند كه علاوه بر ارائه محتوا بصورت دسته بندي شده و هدفمند به ارائه نكات مهم و سوالات چهار گزينه اي در پايان هر فصل پرداخته است.
برگزاري آزمون‌هاي آزمايشي همگام با برنامه ريزي آموزش دانشپذيران در نظر گرفته شده است سوالات آزمون‍هاي آزمايشي بر اساس بودجه بندي جديد درسي و مطابق با آخرين تغييرات منابع درسي مي‌باشد طي برنامه ريزي مطالعاتي دانشپذير در 5 آزمون آزمايشي شركت مي‌نمايد كه 3 آزمون به صورت طبقه بندي شده و 2 آزمون جامع مي‌باشد. كيفيت سوالات آزمون‌هاي آزمايشي هم وزن آزمون اصلي طراحي شده است.
با توجه به اينكه درصدي از سوالات فراگير پيام نور بسيار مشابه سنوات گذشته است در سوالات سنوات گذشته به دانشپذير كمك شايان توجهي مي‌نمايند.
يكي از ضعف‌هاي دانشپذيران در درس زبان تخصصي ضعف در زبان انگليسي پايه مي‌باشد كارگاه رايگان آموزش زبان انگليسي در بسته جامع آموزش كارشناسي ارشد براي دانشپذيران بصورت رايگان در نظر گرفته شده است.
پشتيباني آموزشي و مشاوره‌اي از دانشپذيران از طريق سامانه آموزش الكترونيك دانش پژوهان از خدمات ديگر منحصر به فرد دسته جامع مي‌باشد.
مدير دپارتمان طرح فراگير پيام نور موسسه اعلام داشت: موسسه آموزش عالي آزاد دانش پژوهان با مجوز رسمي از وزارت علوم، تحقيقات و فناوري مجري رسمي برگزاري دوره هاي دانشپذيري فراگير پيام نور مي‌باشند و تمام تلاش خود را نموده است تا با ارائه خدمات آموزش كامل خود رضايت داوطلبان شركت در طرح فراگير پيام نور را به دست آورد. به همين منظور تخفيف ويژه‌اي براي داوطلبان تا 15 آذر ماه در نظر گرفته است.

 


لطفا اگر سوالی باقیست با ما مطرح کنید

نام و نام خانوادگی

شماره موبایل


رزرو برای ثبت نام در روزهای آتی

نام و نام خانوادگی

شماره موبایل


بنر مشاوره اصلی

پاسخ بدهید