اطلاعیه پذیرش نوبت شانزدهم دانشگاه دولتی فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد

بنر-مشاوره-اصلی

اعلام دفترچه شانزدهم فراگیر پیام نور

به اطلاع داوطلبانی که خواهان ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه خود در مقطع کارشناسی ارشد از طریق طرح فراگیر پیام نور می‌باشند، می‌رساند:

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور خبر داد:

آغاز ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر(نوبت شانزدهم) از ۹ آذرماه و اعلام دفترچه شانزدهم

دکتر جمالزاده با اشاره به تاریخ و نحوه ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر گفت: ثبت نام نوبت شانزدهم آزمون کارشناسی ارشد فراگیر از روز دوشنبه ۹ آذرماه آغاز می شود.
وی افزود: کلیه متقاضیان تا روز یکشنبه ۱۵ آذرماه فرصت دارند، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

مدیر گروه طرح فراگیر دانش پژوهان در پاسخ به این سوال که تفاوت و مزیت طرح فراگیر با کنکور چیست؟ اظهار داشت: دانشپذیر در طرح فراگیر پیام نور از استرس رقابت سنگین به دور بوده و کتب مرجع امتحانی بین ۴ تا ۶ کتاب می‌باشد که در صورت پذیرش به عنوان واحد‌های ترم اول دانشگاه مورد قبول واقع می‌گردد و دانشجو به ترم دوم تحصیلی وارد خواهد شد.
این در حالی است که در کنکور سراسری کارشناسی ارشد دانشجویان بایستی منابع متعدد دوره ۴ ساله لیسانس را مطالعه نمایند و پس از قبولی به ترم اول وارد می‌شوند.


 

وی در ادامه؛ مزایای دیگر ادامه تحصیل از طریق طرح فراگیر پیام نور را اینچنین اعلام کرد:
دانشپذیر می‌تواند بدون توجه به نوع مدرک قبلی در رشته مورد علاقه خود در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهد. در صورتی که دانشپذیر در شهری غیر از شهر محل سکونت خود پذیرفته شود می‌تواند برای امتحانات پایان ترمش در شهر محل سکونت خود شرکت نماید. همچنین حضور در کلاس های طرح فراگیر پیام نور الزامی نیست و دانشجو می‌تواند از طریق خود خواهان و یا استفاده از خدمات آموزش الکترونیک دانشگاه به صورت شبانه روزی و در فرصت‌های آزاد استفاده نماید.
وی در جواب این سوال که چه کسانی می‌توانند از طرف فراگیر استفاده کنند گفت: کلیه دارندگان مدرک کارشناسی رسمی و بالاتر می‌توانند بدون توجه به نوع رشته کارشناسی خود و دانشجویان ترم آخر به شرط فارغ التحصیلی تا تاریخ ۱۳۹۵/۰۶/۳۱ می‌توانند در دوره دانشپذیری یکی از دوره های کارشناسی ارشد اعلام شده ثبت نام نمایند.


مدیر گروه طرح فراگیر پیام نور دانش پژوهان افزود: با توجه به اینکه معمولاً بین زمان ثبت نام دوره دانشپذیری و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد پیام نور زمان بسیار کوتاهی وجود دارد اساتید اعضای هیئت علمی همکار با این مرکز، بسته جامع آموزش کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور را با ویژگی‌های لازم جهت موفقیت دانشپذیران تهیه و عرضه نموده است. ایشان تشریح ویژگی های بسته های جامع آموزش بیان دانست: معمولاً داوطلبان برای شرکت در کلاس های حضوری دوره دانشپذیری فرصت کافی ندارند و یا بخش زیادی از وقت خود را بایستی صرف ایاب و ذهاب نمایند این بسته ها به گونه ای طراحی شده است که مدرسان مجرب پیام نور به طور کامل منبع آزمون معرفی شده توسط سازمان سنجش را تدریس کرده به گونه ای که دانشپذیر را از کلاس حضوری بی نیاز می‌نمایند.


استاد کلاس بر اساس تجزبه و تحلیل سوالات آزمون های سالهای گذشته به بخش های مهم و پر سوال کتاب اشاره می‌نماید و دانشپذیران را به مطالعه هدفمند راهنمایی می‌کند. به منظور مدیریت زمان و استفاده بهینه از وقت برای دانشپذیران برنامه ریزی آموزشی ۶۰، ۴۵، ۱۵ روزه آماده شده است که دانشپذیر با رعایت آن می‌تواند با رعایت اصل تکرار حداقل سه مرحله منابع آزمون را به طور دقیق مطالعه نماید.
همچنین کتاب مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی آموزشی و فلش کارتهای نکته برداری در بسته جامع جهت استفاده در اختیار دانشپذیران قرار گرفته است.
منابع کمک آموزشی تهیه شده به روزترین و کیفی ترین منابع موجود در بازار می‌باشند که علاوه بر ارائه محتوا بصورت دسته بندی شده و هدفمند به ارائه نکات مهم و سوالات چهار گزینه ای در پایان هر فصل پرداخته است.
برگزاری آزمون‌های آزمایشی همگام با برنامه ریزی آموزش دانشپذیران در نظر گرفته شده است سوالات آزمون‍های آزمایشی بر اساس بودجه بندی جدید درسی و مطابق با آخرین تغییرات منابع درسی می‌باشد طی برنامه ریزی مطالعاتی دانشپذیر در ۵ آزمون آزمایشی شرکت می‌نماید که ۳ آزمون به صورت طبقه بندی شده و ۲ آزمون جامع می‌باشد. کیفیت سوالات آزمون‌های آزمایشی هم وزن آزمون اصلی طراحی شده است.
با توجه به اینکه درصدی از سوالات فراگیر پیام نور بسیار مشابه سنوات گذشته است در سوالات سنوات گذشته به دانشپذیر کمک شایان توجهی می‌نمایند.
یکی از ضعف‌های دانشپذیران در درس زبان تخصصی ضعف در زبان انگلیسی پایه می‌باشد کارگاه رایگان آموزش زبان انگلیسی در بسته جامع آموزش کارشناسی ارشد برای دانشپذیران بصورت رایگان در نظر گرفته شده است.
پشتیبانی آموزشی و مشاوره‌ای از دانشپذیران از طریق سامانه آموزش الکترونیک دانش پژوهان از خدمات دیگر منحصر به فرد دسته جامع می‌باشد.
مدیر دپارتمان طرح فراگیر پیام نور موسسه اعلام داشت: موسسه آموزش عالی آزاد دانش پژوهان با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مجری رسمی برگزاری دوره های دانشپذیری فراگیر پیام نور می‌باشند و تمام تلاش خود را نموده است تا با ارائه خدمات آموزش کامل خود رضایت داوطلبان شرکت در طرح فراگیر پیام نور را به دست آورد. به همین منظور تخفیف ویژه‌ای برای داوطلبان تا ۱۵ آذر ماه در نظر گرفته است.

 


لطفا اگر سوالی باقیست با ما مطرح کنید

نام و نام خانوادگی

شماره موبایل


رزرو برای ثبت نام در روزهای آتی

نام و نام خانوادگی

شماره موبایل


بنر مشاوره اصلی

پاسخ بدهید