مراسم بهره برداری از طرح های عمرانی دانشگاه پیام نور مرکز سقز شامل: سوله ورزشی، مجتمع آزمایشگاهی و سالن آمفی تئاتر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی، اساتید، خیرین و دانشجویان سوله ورزشی، مجتمع آزمایشگاهی و سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور مرکز سقز افتتاح شد.

علیرضا شریفی رییس دانشگاه پیام نور مرکز سقز در این خصوص اظهار داشت: مجتمع ورزشی سرپوشیده دانشگاه پیام نور مرکز سقز با 2500 متر زیربنا یکی از بزرگ ترین سالن های ورزشی منطقه بوده که با هزینه ای بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان و با هدف توسعه فعالیت های ورزشی، شکوفایی استعدادهای ورزشی و دانشجویی ساخته شده است.

وی افزود: مجتمع آزمایشگاهی احداث شده نیز با 100 متر زیربنا و تجهیزات کامل آزمایشگاهی با صرف هزینه ای بالغ بر دو میلیارد ریال با همکاری حاج جمال رحیمی از خیرین منطقه و با هدف توسعه فعالیت علمی و پزوهشی و رفع نیازهای آموزشی ساخته شده است.

شریفی در رابطه با احداث سالن آمفی تئاتر این مرکز دانشگاهی گفت: این سالن با ظرفیت 200 نفر و در ساختمان اصلی دانشگاه از محل اعتبارات داخلی و با همکاری خیرین دانشگاه ساز با صرف هزینه ای حدود دو میلیارد ریال ساخته شده است که در برگزاری جلسات و همایش ها، فعالیت های هنری و فرهنگی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

فرماندار ویژه شهرستان سقز نیز در آئین بهره برداری از این طرح ها، ضمن تجلیل از اقدامات انجام گرفته گفت: دانشگاه پیام نور نماد عدالت آموزش عالی در کشور بوده و همواره نقش مهمی در تامین نیروهای متخصص جامعه داشته است.

مهندس علی اکبر ورمقانی با بیان اینکه توسعه و تقویت مراکز دانشگاهی شهرستان از جمله دانشگاه پیام نور باید مورد اهتمام تمامی مسئولان باشد، بر توسعه تحصیلات تکمیلی و رشته های مورد نیاز جامعه در دانشگاه پیام نور تاکید کرد.

وی جلب مشارکت و همراهی مردم و خیرین در امر ساخت و توسعه دانشگاه ها را مهم ارزیابی نمود و از خیرین و دست اندرکاران این طرح ها تشکر کرد.

در ادامه رئیس دانشگاه پیام نور استان کردستان با بیان اینکه دانشگاه پیام نور مرکز سقز یکی از بهترین و قوی ترین مراکز پیام نور در سطح کشور است، گفت: این مرکز دانشگاهی همپای با دانشگاه های مادر در ارائه خدمت حرکت کرده است.

دکتر اسکندر مرادی با تجلیل ویژه از خدمتگذاران و خیرین برای مشارکت در توسعه مرکز سقز افزود: بواسطه حضور مسئولان منطقه ای و دلسوز، فضا و بستر مناسبی برای کار و فعالیت در دانشگاه و سطح جامعه فراهم است.

وی با تشکر از حمایت های مهندس بیگلری نماینده سقز و بانه برای راه اندازی رشته های تحصیلات تکمیلی در سقز  گفت: مرکز سقز پتانسیل و توانمندی های زیادی در این عرصه دارد و اولین بار در کشور است که در یکسال مجوز تاسیس 3 رشته کارشناسی ارشد به یک مرکز دانشگاهی پیام نور توسط وزارت علوم داده می شود که این جای سپاس ویزه را دارد.

سپس امام جمعه سقز ضمن اظهار خوشحالی از مشارکت خیرین و همشهریان در امورات خیریه خصوصاً امر نیکو و خداپسندانه دانشگاه سازی، گفت: مشارکت در ساخت و توسعه دانشگاه ها بزرگ ترین خدمت و عبادت است و لازمست این فرهنگ توسعه یابد

ماموستا عبدالرحمن حسین زاده سپس بر کارکرد دانشگاه ها در ترویج و گسترش ابعاد دانایی، تقویت معنویت و نشاط، تامین نیروهای متخصص و متعهد تاکید کرد.

پاسخ بدهید