دفتر فرهنگی دانشگاه پیام نور استان اردبیل به منظور ارتقاء سطح مهارت دانشجویان درباره تهیه و نگارش مطلب در نشریات دانشجویی، سومین کارگاه تخصصی نشریه نویسی را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ،امور فرهنگی در یک سال اخیر با اعمال دستور‌العمل‌های جدید، بخش فرهنگی دانشگاه را متحول کرده است. یکی از این تحولات، توجه خاص به نشریات دانشجویی در این دانشگاه است، امری که با ابلاغ «آیین‌نامه جامع نشریات دانشگاه پیام نور » وارد مرحله جدیدی شده است.

سالار ملکی مدیر فرهنگی دانشگاه با مثبت ارزیابی کردن فعالیت‌های علمی و فرهنگی دانشجویان، درباره جزئیات این آیین­نامه بیان کرد:‌ ابلاغ این بخشنامه بر اساس سیاست‌های جدیدی هست که در حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان مرکزی دانشگاه ایجاد شده است. این آیین‌نامه براساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی تنظیم و تدوین ‌شده است و ما خود را مکلف به پیاده کردن و اجرای همه موارد می‌دانیم و هدف اصلی دانشگاه از برگزاری این کارگاه آموزشی به منظور آشنایی با قوانین و مقررات و بالا بردن سطح توانمندی حرفه‌ای مدیران مسئول نشریات دانشجویی است.

وی همچنین اعلام کرد: با فراهم شدن سامانه­ی نشریات دانشجویی در دانشگاه پیام نور، صدور مجوز نشریات دانشجویی کاملاً بصورت مکانیزه بوده؛ یعنی از زمانی که درخواست‌کننده واجد شرایط برای کسب مجوز تقاضا بدهد، فرآیند صدور مجوز تا انتها رصد می‌شود. صدور مجوز برای فعالیت نشریه یک بحث است و توان ادامه کار بحث مهم‌تر و بالاتری است. ما در دو موضوع خود را موظف به ورود می‌دانیم.

در این کارگاه، اصول روزنامه­نگاری، مقاله­نویسی، اخلاق مطبوعاتی و آیین­نامه­های نشریات دانشجویی با تدریس اشکان یوسفی به شکلی مبسوط مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پاسخ بدهید