دکتر نجفی معاون فرهنگی ، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور در آئیین افتتاحیه همایش ملی فضل بن شاذان نیشابور گفت : یکی از مهمترین مولفه های دانشگاه پیام نور ، بزرگداشت مفاخر ملی است .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر نجفی در افتتاحیه این همایش در خراسان رضوی گفت : دانشگاه پیام نور در سال گذشته که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامیده شد یکی از مهمترین مولفه های فرهنگی را بخصوص در استانهای کشور معرفی وبزرگداشت مفاخر ملی و شخصیت های دینی بنا نهاد که این می تواند در معرفی اسلام مورد توجه باشد. وی ضمن اشاره به سخن مقام معظم رهبری گفت : باید کنگره در خور شان شخصیت این عالم برجسته برگزار شود.
دکتر نجفی در ادامه ضمن اشاره به پیام حضرت آیت ا… وحید که در این همایش قرائت گردید، افزود: که بزرگترین سعادت این است که هم فضل احیا شود و هم نیشابور و حقیقت این است که شخصیت های نیشابور شناخته نشده اند. در نیشابور میر محمد مومن نیشابوری که معروف به برهان الملک پایه گذار حکومت شیعه در هند بوده و یا شخصیت علامه میر حامد حسین صاحب ابقاط الانوار که آثارش در اثبات امامت بوده ، همه این علما از شخصیت های نیشابور هستند که هنوز برای اکثر اقشار مردم ناشناخته هستند.
گفتنی است اولین همایش فضل بن شاذان نیشابوری به میزبانی دانشگاه پیام نور مرکز نیشابور خراسان رضوی در شهرستان نیشابور برگزار شد که مورد استقبال مردم نیشابور ، علما، اندیشمندان قرار گرفت.
1
منبع : دانشگاه پیام نور

پاسخ بدهید