در صورتیکه قصد دارید برای موفقیت در تحصیل تلاش نموده و علاقه دارید ادامه تحصیل دهید، هدف گذاری را به عنوان یک عامل و پارامتر اصلی در نظر بگیرید.

برای موفقیت در هر زمینه ای، از جمله موفقیت تحصیلی، هدف گذاری نقش کلیدی و اصلی ای دارد. اگر می خواهید به موفقیت های بالا در امر تحصیل دست پیدا کنید، هدفی واضح و شفاف برای خود در نظر بگیرید و آن را بر روی کاغذ یادداشت نمائید. سپس برای دستیابی به هدف خود تلاش نموده و برنامه ریزی کنید.

به عنوان مثال، اگر می خواهید در کنکور شرکت کنید، قبل از هر برنامه ریزی و تلاشی، هدف خود را به صورت واضح مشخص نمائید. مثلا می توانید بر روی کاغذ بنویسید: رتبه کنکور امسال من بین 300 تا 400 است. یا: رتبه من در کنکور امسال 350 است. سپس برای دستیابی به هدف خود تلاش کنید. برای تقویت هدف خود و بالا بردن احتمال رسیدن به آن روشهایی وجود دارد که با کلیک بر روی لینک زیر می توانید آن روشها را یاد بگیرید.

  • راهکارهایی برای کسب رتبه دلخواه در کنکور

در بسیاری از اوقات دلایل موفق نشدن در هر کاری واضح نبودن خواسته ای است که داریم. اگر می خواهید واقعا در تحصیل یا هر کار دیگری موفق شوید، تعیین “هدف واضح” را فراموش نکنید. وقتی هدف واضحی برای خودتان مشخص کردید، احتمال رسیدن به آن را به شدت بالا می برید. این امر چه در بحث آموزش و تحصیل و چه در هر کار دیگری صادق است.

پاسخ بدهید