معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور گفت: دانشگاه پیام نور نیاز به همدلی، همفکری و انسجام دارد . سنت الهی بر این است که هر گاه جمعی و گروهی با یکدیگر همدل شدند ، دست خدا یاریگر آنها خواهد بود و هر جا که اختلاف و دو دستگی باشد، موفقیت حاصل نمیشود . از این رو وظیفه همه ما این است که به سهم خود در ایجاد همدلی، تفاهم و برادری کوشا باشیم.
دکتر جمالزاده در جلسه با مدیران حوزه آموزشی با عنوان اینکه دانشگاه پیام نور به دلیل گستردگی آن در سراسر کشور و همچنین وضعیت کاهش جمعیت دانش آموزی در کشور هم اکنون هم دارای توانمندی های بسیار است و هم با آسیب ها و کاستی هایی روبه رو است، افزود: اگر می خواهیم به رشد و تعالی برسیم باید با تدبیر حرکت کنیم .
وی بر حرکت به سوی دانشگاه نسل سوم و کارآفرین تاکید کرد و اظهار داشت: در سراسر دنیا، تحولات به سرعت در حال رقم خوردن است و اگر ما همت والا نداشته باشیم دچار خسران می شویم. دانشگاه پیام نور برای پیشرفت و بالندگی بیشتر باید در جهت دانشگاه کارآفرین ، تقویت تجاری سازی، خلاقیت، نوآوری ، ایجاد پارک های فناوری و تاسیس شرکت های دانش بنیان گام بردارد.
دکتر جمالزاده منابع درآمدی دانشگاه های کشورهای پیشرفته را شهریه، منابع دولتی، ارتباط با صنعت و بخش خدمات، فروش خدمات آموزشی و کمک خیرین خواند و گفت: در این کشورها چنانچه یکی از مولفه ها دچار خسران شد، 4 مولفه دیگر فعال می شود و دانشگاه پیام نور نیز برای رفع مشکلات موجود باید در این جهت اهتمام ورزد.
وی اظهار داشت: دانشگاه پیام نور دارای اساتید گرانقدر و باتجربه ای است که می توانند با حوصله و درایت ، تدابیر ارزنده ای را برای جبران کاستی های موجود بیندیشند.
وی افزود: امروز سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور باید به سمت سیاستگذاری، برنامه ریزی ، هدایت و نظارت پیش رود و با تفویض اختیار به استانها و اعتماد به مجموعه بزرگ دانشگاه پیام نور، اقدامات ارزشمندی را در سطح کلان انجام دهد.

 

منبع : روابط عمومی دانشگاه پیام نور

پاسخ بدهید