دانشگاه پیام نورشیراز قابلیت تبدیل شدن به دانشگاه کارآفرین را دارد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، در راستای اجرایی نمودن مفاد تفاهم نامه منعقده بین دانشگاه پیام نور استان فارس و مرکز نخبگان شهید فهمیده جنوب کشور، نشست مشترکی با حضور رییس و معاونین مرکز نخبگان شهید فهمیده و اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور شیراز در سالن ولایت این دانشگاه برگزار شد.
در این جلسه مهندس مظفر والی رییس مرکز نخبگان شهید فهمیده در خصوص همکاری با دانشگاه پیام نور شیراز گفت: در چهارچوب موافقت نامه های کلان با وزارت علوم و همچنین همکاری با دانشگاههای کشور، بدنبال توسعه همکاری بین صنعت و دانشگاه هستیم تا از این طریق بتوانیم از ظرفیت های اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در حل مسایل صنعت بهره مند شویم.
والی در خصوص محورهای همکاری با دانشگاه افزود: حوزه های به کارگیری اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در صنعت ،از طریق تعریف پایان نامه های هدف مند با رویکرد حل مساله و همچنین همکاری در اجرای برنامه ها، همایش ها وسمینارها مشترک ، در جهت پروژه های صنعتی بین دانشگاه و صنعت است .
وی گفت: انتظار می رود اساتید و دانشجویان با اهتمام و همت بیشتری ، بحث بومی سازی صنعتی و حل مساله های کشور را دنبال کنند و از این طریق بتوانند فاصله بین صنعت و دانشگاه را کم کنند و این امر با همفکری ، همراهی و هم اندیشی اساتید، دانشجویان با بخش صنعت برطرف خواهد شد و نیازهای بومی سازی و فناوری مورد نیاز کشور توسعه پیدا خواهد کرد .
مظفر والی دانشگاه پیام نور را دانشگاهی مستعد ، توانمند و از نظر علمی دارای سطح بالایی دانست و اضافه کرد: با قابلیت ها و زیر ساختهای این دانشگاه ، قطعا اساتید برجسته و دانشجویان تحصیلات تکمیلی می توانند با حفظ همکاری و ارتباط با صنعت ، این دانشگاه را به یک دانشگاه صنعتی و کارآفرین تبدیل کنند.
رییس مرکز نخبگان شهید فهمیده در خصوص اهداف راهبردی این نشست افزود: در نظر داریم نیازهای استان فارس را با قابلیت ها و ظرفیت های دانشگاهی خود استان حل کنیم که دانشگاه پیام نورشیراز این قابلیت را دارد ، چرا که در حوزه های راهبردی و ملی متناسب با سیاست های کلان کشور نقش جامع علمی کشور یک مبنای مطلوب محسوب میشود.

وی ضمن تاکید بر همکاری صنعت و دانشگاه گفت: توسعه همکاری و تعامل بین مراکز صنعتی و مراکز بهره بردار از ظرفیت های دانشگاه باعث ایجاد یک شریک راهبردی بلند مدت در توسعه صنعت و حرکت برلبه دانش، علم و فناوری خواهد شد .
در حاشیه مراسم ، حسین توللی رییس دانشگاه پیام نور شیراز ، این نشست را موثر ارزیابی کرد و افزود : همکاری ، تعامل و ارتباط صنعت و دانشگاه باعث تقویت دو نهاد کلیدی یعنی بخش علمی و صنعتی کشور خواهد شد.
گفتنی است در این نشست نرگس کشاورز مدیر پژوهشی دانشگاه پیام نور استان فارس به بیان گزارشی از مفاد تفاهم نامه منعقده بین دانشگاه پیام نور استان فارس و مرکز نخبگان شهید فهمیده جنوب کشور پرداخت و زمینه های همکاری بین دانشگاه و بخش صنعت تشریح شد.

پاسخ بدهید