• رییس دانشگاه بجنورد از راه‌اندازی مقطع دکتری در این دانشگاه خبر داد

احمد محقر در مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود این دانشگاه اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های مناسب در استان همانند هیات علمی، این دانشگاه به دنبال ایجاد رشته هایی در مقطع دکتری است.

وی با بیان اینکه بسترهای لازم برای تحقق این مهم در آینده نزدیک فراهم می شود،افزود: هم اکنون دانشگاه بجنورد دارای ۲۶ رشته کارشناسی و ۱۷ رشته در مقطع کارشناسی ارشد است.

محقر ادامه داد: تعداد قابل توجه رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه، نشان از توان بالای اساتید دانشگاه بجنورد دارد.

وی با اشاره به استقرار دانشگاه بجنورد طی پنج سال گذشته در پردیس موجود و اجرای عملیات ساخت و ساز و فضا سازی در این مدت، بیان کرد: با توجه به گذشت اولین دهه از عمر دانشگاه بجنورد، پیشرفت های آموزشی و فیزیکی این دانشگاه مطلوب است.

محقر با اشاره به وجود ۳۰ هزار متر مربع فضای فیزیکی در دانشگاه بجنورد، یادآورشد: ۲۰ هزار متر مربع نیز فضای فیزیکی در قالب مسجد و دانشکده ها در پردیس دانشگاه در حال احداث است.

وی با بیان اینکه آهنگ رشد و توسعه در دانشگاه بجنورد مطلوب است،افزود: باید این آهنگ حرکت رشد و توسعه تندتر و با حجم گسترده تری پیش رود.

محقر با اشاره به وجود روحیه انتقاد پذیری و گوشزد نقاط ضعف به منظور رفع کاستی و کمبودها در دانشگاه ،ادامه داد: شورای صنفی به عنوان بازوهای مشورتی و آیینه تمام نمای دانشگاه هستند، چراکه این شوراها، هم امکانات و هم مشکلات را می بینند و آنان را به راحتی منعکس می‌کنند.

وی با بیان اینکه دانشگاه بجنورد دارای اعضای هیات علمی بسیار خوبی است،افزود: هم اکنون دانشگاه بجنورد درخواست هایی از بهترین دانشگاه ها برای جذب هیات علمی دارد که افراد با شرایط سختگیرانه ای نیز گزینش می شوند.

محقر در پایان بر کیفیت بخشی در آموزش عالی توام با اجرای مهارت های عملی به منظور رفع خلاء های موجود در این حوزه به عنوان اولویت مهم از سوی وزارت علوم تحقیقات و فناوری تاکید کرد.

پاسخ بدهید