• راه اندازی کلینیک مشاوره کارآفرینی در دانشگاه پیام نور کرمان اقدامی ارزشمند است.

دکتر پور ابراهیمی نماینده مردم شهرستان های کرمان و راور و نایب رییس کمیسیون اقتصادی در مجلس شورای اسلامی در همایش تقدیر از پژوهشگران برتر دانشگاه پیام نور استان کرمان گفت: راه اندازی کلینیک مشاوره کارآفرینی در دانشگاه پیام نور کرمان اقدامی ارزشمند در جهت تجاری سازی علم است.

محمدرضا پور ابراهیمی با اشاره به اینکه از اقدامات تجاری سازی علم در کشور حمایت می شود، گفت: توسعه تجاری سازی علم به اندازه توسعه علم و دانش در کشور موثر است.
وی با بیان اینکه اثر تجاری سازی علم در اقتصاد کشور نمایان می شود، افزود: پژوهش امروز کشور نباید فقط توسعه مرزهای دانش باشد بلکه اولویت آن کاربردی کردن این علم است که منتهی به خلق ثروت از طریق علم شود.
نائب رئیس کمیسیون ویژه اقتصادی مجلس با بیان اینکه اقتصاد دانش بنیان مورد تاکید مقام معظم رهبری را باید جدی گرفت و سرلوحه اقدامات پژوهشی قرار داد، گفت: درآمدهای نفتی کشور به شدت کاهش یافته و برای تامین هزینه های کشور به شدت نیازمند خلق ثروت از محل دانش هستیم.
وی با اشاره به راه اندازی کلینیک مشاوره کارآفرینی در دانشگاه پیام نور کرمان اظهار داشت: بسیاری از جوانان توانمندی های بزرگی دارند که با کمی مشاوره دادن در حوزه های اجرایی می توان انها را به سمت موفقیت راهنمایی کرد.
رییس دانشگاه پیام نور استان کرمان نیز در این همایش گفت: دانشگاه پیام نور استان کرمان همیشه با تمام توان می کوشد تا موانع پیشرفت پژوهشگران و فرهیختگان را رفع کند.
حسین رشیدی نژاد با اشاره به افتخارات دانشگاه پیام نور افزود: این دانشگاه در سال گذشته رتبه نخست کیفیت آموزشی را در بین دانشگاه های کشور بدست آورد.
وی ادامه داد: همچنین دانشگاه پیام نور استان کرمان در سال جاری با افتتاح کلینیک مشاوره کارآفرینی می تواند کمک خوبی به دانشجویان به ویژه فارغ التحصیلان این دانشگاه داشته باشد.
رشیدی نژاد تصریح کرد: در سال جاری سومین مرکز نوآوری رشد کشور نیز در دانشگاه پیام نور افتتاح شد.
در پایان همایش، ۱۳ نفر از پژوهشگران برتر دانشگاه پیام نور در سال ۹۴ در گروه های علوم انسانی، کشاورزی، فنی و مهندسی، علوم پایه، حوزه کارکنان و حوزه دانشجویان معرفی و تقدیر شدند.
همچنین در این مراسم از علیرضا محدثی زرندی عضو هیات علمی رشته شیمی دانشگاه پیام نور مرکز کرمان به عنوان یکی از کار آفرینان برتر کشور، تقدیر شد.
1
منبع : دانشگاه پیام نور

پاسخ بدهید