علوم اقتصادی (برنامه ریزی سیستم های اقتصادی، توسعه اقتصادی و برنامه ریزی)

علوم اقتصادی

علوم اقتصادی (گرایش برنامه ریزی سیستم های اقتصادی، توسعه اقتصادی و برنامه ریزی)

کارشناسی ارشد علوم اقتصاد گرایش برنامه ریزی سیستم های اقتصادی

برخلاف گرایش توسعه اقتصادی، در این گرایش بیشتر به صورت عملی با حل مشکلات سازمانها و در مقیاس کلان در سطح کشور سر و کار داریم. تحلیل و ارائه برنامه ریزی برای پیشرفت، اصلی ترین تخصص این گرایش خواهد بود. تسلط بر روی اقتصاد کلان، بسیار در این حوزه تاثیرگذار است. در نظر داشته باشید که این گرایش عنوان دومین گرایش پرطرفدار را برای اقتصاد دارد. در مجموع هدف از این گرایش این است که متخصصانی درحوزه تئوری، مدلسازی، طراحی، و کاربرد روشهای برنامه ریزی است.

کارشناسی ارشد اقتصاد گرایش توسعه اقتصاد و برنامه ریزی

بعد از حذف گرایش علوم اقتصادی عمومی شاید بتوان گفت پرطرفدارترین گرایش، اقتصاد توسعه است. بررسی مدلهای موفق اقتصادی در کشورهای توسعه یافته و صنعتی، ارائه راهکار و بومی سازی مدلهای اقتصادی کشورهای توسعه یافته برای کشورهای در حال توسعه و یا توسعه نیافته، یک بخش مهم از این گرایش محسوب می شود. در ایران با توجه به رو به توسعه بودن کشور و البته توسعه نیافتگی در برخی جنبه ها، نیاز به وجود متخصصین این گرایش بسیار حس می شود.

.


آینده شغلی علوم اقتصادی (گرایش برنامه ریزی سیستم های اقتصادی، توسعه اقتصادی و برنامه ریزی)

درحال حاضر بخش قابل توجهی از مشکلات جامعه را مسائل و مشکلات اقتصادی درحوزه‌های مدیریت و سیاستگذاری و در سطوح اقتصادی و ملی، سازمان‌های اقتصادی و بنگاه‌ها تشکیل می‌دهد.

یکی از الزامات توسعه کشور و ارتقا استاندارد زندگی مردم بهبود وکیفیت مدیریت اقتصادی در مراکز ستادی تصمیم‌گیری و سازمان‌های اقتصادی و اجتماعی است.

بهبود کیفیت مدیریت اقتصادی حل مسائل پیچیده اقتصاد درجهت رشد و توسعه وکنترل و هدایت یک سیستم اقتصادی پویا در شرایط تحولات نوین اقتصاد جهانی، نیازمند تربیت نیروی انسانی کارآمد و با کیفیت درحوزه‌ علوم اقتصادی است.

تجزیه و تحلیل معضلات سیستم‌های بزرگ و پیچیده اقتصادی با بهره‌ گیری کارآمد از دانش اقتصادی با شناخت شرایط، محدودیت‌ها ‌و مشکلات ساختاری اقتصاد ایران بپردازندد.

انجام تحقیقات مطالعات راهگشا در راستای حل مسائل اقتصادی کشور در حوزه‌ فعالیت‌های سازمان‌های صنعتی، دستگاه‌های اجرایی و مراکز برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاران را فراهم می‌کند.


 

  مبلغ :   ۵,۲۰۰,۰۰۰ تومان ۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان
  ظرفیت:    ۴۵ نفر ۲ نفر باقیمانده
  آخرین مهلت ثبت نام: پایان هفته 

   ثبت نام آنلاین

    


   دروس ترم یک کارشناسی ارشد

   • اقتصاد کلان (۴ واحد)
   • اقتصاد سنجی (۳ واحد)

   مشاهده مجوزات


   پاسخ بدهید