مهندسی عمران سازه

مهندسی عمران سازه

معرفی رشته مهندسی عمران سازه

یکی از مهمترین وپرطرفدارترین و شاید قدیمی ترین گرایش های مهندسی عمران در مقطع کارشناسی ارشد، گرایش سازه می باشد.مهندسی سازه دارای حوزه وسیعی است و لذا موضوعات متنوعی را در بر می گیرد. رشته کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش سازه در ارتباط با تحلیل و طراحی انواع سازه ها نظیر ساختمان، پل، سد، دکل، برج و … می باشد و لذا از جمله رشته‌هایی است که بیانگر کاربرد علم در ایجاد سازندگی و عمران است.
به عبارتی هر چیزی که به آبادانی یک کشور باز می‌گردد، مانند: سد، فرودگاه، جاده، برج، تونل، دکل‌های مخابراتی، ساختمان‌های مقاوم و… به نوعی به حوزه سازه‌ها مربوط می‌شود، از این رو سازه از مهمترین و کاربردی ترین گرایش های مهندسی عمران محسوب می شود.طراحی سازه هایی نظیر : سیلو ها – مخازن نگهداری سیال – پل ها – دکل های انتقال برق و ساختمان های بلند و کوتاه از جمله مواردی است که انتظار می رود یک مهندس سازه در دوره تحصیل و کار روی آن مسلط شود ، درهمین راستا از یک مهندس سازه توقع می رود که در انتهای این دوره تسلط نسبی بر روی تحلیل و طراحی انواع سازه ها داشته باشد.زمینه تحقیقاتی در این گرایش روز به روز در حال افزایش می باشد.


آینده شغلی مهندسی عمران سازه

علی رغم اینکه این گرایش، پذیرش و در نتیجه فارغ التحصیل زیادی دارد، اما بازار کار خوبی دارد. چون این گرایش طیف وسیعی از کارهای عمرانی را تحت پوشش قرار می دهد. فارغ التحصیلان گرایش سازه می توانند در شرکت های مشاور به کار طراحی بپردازند، یا کار نظارت انجام دهند و یا به پیمانکاری روی آورند. همچنین امکان استخدام آن ها در وزارتخانه ها (راه و ترابری، مسکن و شهر سازی، نیرو و …) ادارات دولتی نظیر (استانداری، شهرداری، اداره گاز و …) و نیز شرکت های خصوصی وجود دارد.


 

  مبلغ :   ۵,۲۰۰,۰۰۰ تومان ۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان
  ظرفیت:    ۴۵ نفر ۲ نفر باقیمانده
  آخرین مهلت ثبت نام: پایان هفته 

   ثبت نام آنلاین

    


   دروس ترم یک کارشناسی ارشد

   • ریاضیات عالی مهندسی (۳ واحد)
   • تئوری الاستیسیته (۳ واحد)
   • دینامیک سازه (۳ واحد)

   مشاهده مجوزات