عبد المهدی نصیر زاده با عنوان اینکه اداره کل تربیت بدنی دانشگاه پیام نور در راستای افزایش فعالیت‌های ورزشی این دانشگاه اقدامات متعددی را انجام می‌دهد ، گفت:320 سوله ورزشی استاندارد در دانشگاه پیام نور وجود داشته و این دانشگاه از نظر سرانه ورزشی در وضعیت مطلوبی قرار دارد.
وی سرانه ورزشی دانشگاه پیام نور را سه‌دهم متر مربع اعلام کرد و گفت: این میزان در مقایسه با میانگین سرانه ورزشی در کشور مطلوب است.
مدیرکل تربیت‌بدنی دانشگاه پیام نور خاطرنشان کرد: حتی در زمانی که کاهش بودجه در بخش ورزشی بوده تلاش کرده‌ایم که از بخش‌های دیگر بودجه مربوط را تأمین کنیم.
نصیرزاده با اشاره به برگزاری المپیادهای ورزشی با حضور چندین هزار دانشجو از سراسر کشور اضافه کرد: خوشبختانه با تعاملاتی که رئیس دانشگاه پیام نور در عرصه ورزشی دارد، وضعیت ورزشی دانشگاه مطلوب و در حد قابل‌قبول است.
مدیرکل تربیت‌بدنی دانشگاه پیام نور خاطرنشان کرد: به علت اینکه دانشگاه پیام نور دانشگاهی نیمه‌حضوری است بسیاری از قهرمانان ورزشی دانشگاه پیام نور را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند، اما با این وجود سرانه ورزشی دانشگاه مطلوب است.
این مسئول بابیان اینکه اغلب دانشجویان پیام نور از افرادی هستند که از نظر وضعیت مالی در سطح پایینی قرار دارند، گفت: با این وجود دانشگاه در جهت ارتقا و افزایش سطح امکانات در بخش ورزشی گام های ارزشمندی برداشته است.
وی با عنوان اینکه دانشجویان پیام نور تهران کمترین سرانه ورزشی را در بین دانشجویان پیام نور کشور دارند، بیان کرد: این دانشگاه دارای 110 هزار دانشجو است، اما کمترین سرانه را دارد.
مدیرکل تربیت‌بدنی دانشگاه پیام نور بابیان اینکه سرمایه‌گذاری در ورزش یک هزینه نبوده بلکه فرصتی برای سرمایه‌گذاری برای آینده است، تصریح کرد: بر اساس این سرمایه‌گذاری طی روزهای گذشته شش ورزشکار فوتسالیست زن که از دانشجویان دانشگاه پیام نور کشور بودند، موفق به کسب مقام قهرمانی آسیا شدند.
وی با اظهار تأسف از اینکه در همه دانشگاه‌ها نگاه و اهمیت نسبت به درس تربیت‌بدنی به چشم فعالیت فرهنگی دیده نمی‌شود، گفت: متأسفانه مسئولان دانشگاه‌ها ورزش را جزو اولویت‌های پایین می‌شمارند که باید در این زمینه نگرش ها تغییر کند.

پاسخ بدهید